Дата: 8 грудня 2019 о 21:49, Оновлено 19 грудня 2019 о 11:05

Маленька школа  для важливих людей

На початку 20 століття українська громада села приймає рішення: на клаптику землі, що належав українцям, збудувати школи і читальню. Будівництво розпочалося 1907 році і повністю завершилось у 1911 році (дуже довго на даху школи стояв металічний знак - прапорець з тризубом і датою 1911 - так було прийнято для більшості будівель того часу, що зводилися на кошти  громади). Будівля була добротною, покритиа бляхою, мала 4 класні кімнати, була початковою. Такою вона була і в 30-ті роки (до речі, в той час в селі було дві початкові школи). Викладання велось польською мовою. Вчителі (їх було 6) були поляками, лише 1 українець.Завідуючий школою теж був поляк.

Великі зміни відбулися в житті школи - вона стала державною, а навчання - безплатним. У школі вперше вільно залунала рідна українська мова. Школу відділено від церкву. Анавчання і виховання учнів поставлено на матеріалістичні основи. Зсічня 1940 року Підгорецька семирічна школа почала працювати за радянськими програмами і підручниками. У 1939-40-му роках тут навчалося 389 учнів. Школа мала  7 класних кімнат. При школі успішно працювали вечірні курси по ліквідації неписьменості і мало писемності серед дорослих.

У1960 році школа стає восьмирічною. Канули у вічність ті часи, коли в селі панувала темрява і неписьменість. Осередками освіти стали восьмирічна і початкова школи. У восьмирічній школі навчалося 185 учнів, у початковій - 56. В обох школах працювало 14 вчителів, була комсомольська організація. При восьмирідній школі працювала школа передового досвіду вчителів 1-4 класів. З 1946 по 1965 рр. школа випустили з своїх стін 467 учнів. Крім того в 1945 - 50 - му  роках та в 1960 - році тутт працювала вечірня школа сільської молоді, яку закінчило 69 чоловік. Близько  150 випускників школи здобули середню, а 20 - вищу освіту.

У 1969 році, за проведеною в Австро - Угорщині шкільною реформою, встановлюється загальнообов'язкове початкове навчання дітей віком від 6 до 14 років; школа стає двокласною і передається у віданні церкви під  державну опіку.

В селі на той час було 216 дітей шкільного віку, однак школу відвідувало лише 55-60 %.

Навчання велось польською мовою, проте викладалась і українська мова.

У 1989 році школа стала дев'ятирічною, а у 2014 році реорганізовано у Підгорецький НВК, відкрито різновікову дошкільну групу з короткотривалим перебуванням дітей на 15 місць. 21 жовтня 2012  році школа святкувала 100-літній ювілей.

За час незалежної Українишкола випустистила 400 учнів.  З 1.09.2019 рокунавчається 54 учні, 11 дошкільнят, 18  вчителів.

Педагогічний колектив працює над  науково-методичною проблемою " Сучасні підходи до організації освітнього процесу в умовах реформування української освіти"