Моніторинг якості освіти за Iсеместр 2023-2024 н.р.

Дата: 6 травня 2020 о 16:59, Оновлено 24 січня о 12:47

Результати моніторингу якості освіти за I семестр

Метою моніторингу було:

• організація аналітико- методичного забезпечення роботи з об’єктивності оцінювання знань учнів та формування шляхів корекції у подальшій роботі;

• визначення потенційно здібних учнів;

• організація психолого – педагогічного супроводу навчальної діяльності учнів і підвищення рейтингових результатів оцінювання рівня їх навчальних досягнень;

• визначення навчальних предметів, які викликають найбільші утруднення в учнів під час освітньої діяльності.

На початок навчального року у ЗЗСО  навчалося  15 дошкільнят та 31 учень 1-9 класів.

Учні перших та других  не оцінуються. Високий рівень навчальних досягнень мають 14 % учнів, достатній – 49%, середній – 37 %, початковий – 0% (4-9 кл- 30 учнів).

В початковій школі навчається 11 учнів, оцінюється рівнево – 11 учнів. На високий рівень І семестр закінчили 25 % учнів, на достатньому —17 %, на середньому –58%, на початковому — 0%.

В базовій школі навчається 19 учнів. На високому рівні навчається 10% учнів на достатньому—61%, на середньому – 29 %, на початковому —0%.

Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, дійшли висновку, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня. Так, на високому рівні можуть навчатися ще 9% учнів, які мають рівень досягнень 9 балів тільки з одного або двох предметів, на достатньому рівні — 5,5 % учнів.

Аналіз якості рівня навченості показує, що причинами виникнення проблем щодо динаміки успішності є низька мотиваційна основа, недостатній моніторинговий супровід НВП та завищений рівень самооцінки групи вчителів і учнів на фоні заниженого рівня рефлексії, відсутня система роботи зі слабовстигаючими учнями й учнями, які пропускають заняття через хворобу, недостатній зв'язок учителів із батьками, несвоєчасне повідомлення батьків про рівень успішності дітей через щоденники. Фактором негативного впливу на рівень навчальних досягнень учнів залишається недостатнє володіння і практичне втілення таких важливих педагогічних компетентностей як комунікативна, компетентність самоосвіти і саморозвитку, продуктивної та творчої діяльності.

З усіма учнями та їх батьками, які мають оцінки початкового рівня, класними керівниками були проведені індивідуальні бесіди, вчителями-предметниками додаткові заняття з предметів, задані індивідуальні завдання.

Питання навчальних досягнень учнів розглядалися на нараді при директорові й на засіданнях ШМО, з’ясовувалися причини слабкої успішності учнів.

Рекомендації:

1. Класним керівникам:

а) провести класні й батьківські збори за підсумками I семестру 2023-2024 н. р.;

б) посилити контроль за учнями, які потребують особливої уваги, своєчасно перевіряти щоденники й повідомляти батьків про успіхи їхніх дітей.

2. Учителям-предметникам:

а) продумати й використовувати форми контролю за рівнем засвоєння навчального матеріалу;

б) спланувати роботу з обдарованими дітьми й учнями, які потребують допомоги;

в) залучати учнів до активної діяльності під час формування нових знань;

г) під час організації освітнього процесу вчителям на кожному уроці слід особливу увагу приділяти завданням на формування в учнів умінь аналізувати, порівнювати та узагальнювати навчальний матеріал, причому на всіх етапах уроку;

д) застосовувати на уроках проектні технології, завдання на розвиток критичного мислення, дослідницько-пошукові завдання та технології евристичного навчання;

е) при викладанні матеріалу спиратися на життєвий досвід учнів, частіше пов’язувати теоретичний матеріал з його практичним застосуванням у житті;

є) надати дієву допомогу під час канікул учням, які мають початковий рівень навчальних досягнень.

3. Керівникам творчих  груп на засіданнях погодити обсяг домашніх завдань із кожного предмета згідно з віковими особливостями учнів.

4.  Дзьобі Н.Ю.:

а) провести узагальнюючий контроль та проаналізувати рівень навченості учнів по предметам;

б) створити банк інноваційних технологій, які забезпечують оптимальний рівень навчальних досягнень, полегшують навчальну працю учнів.